מהו Surf-Ski ?

Surf-Ski או בשמו הנוסף קיאק אוקיאנוס, הוא קיאק ישיבה עליונה צר וארוך הנשלט באמצעות דוושות רגל. אורכו של הקיאק עשוי לנוע בין 5 ל- 6.5 מ' ורוחבו נע עפ"י רב בין 40 ל 50 ס"מ, פרופורציית האורך מחולק ברוחב מהווה אינדיקציה למהירותו ואגב כך למטרתו: הצלה, טורינג תחרות ויעודים נוספים. הקטגוריה התחרותית מאופיינת בקיאקים צרים וארוכים המקנים לקיאק התנגדות נמוכה וכן התמדה באותו "קו מים". נתונים אלו כמו גם משקלו הנמוך הינם הגורמים להיותו של הסרף סקי הקיאק השני במהירותו בתנאי מים שקטים (לאחר הקיאק האולימפי) והקיאק המהיר ביותר בחתירה בתנאי "סוולים" בים פתוח.

קיאק חתירה מהיר לחתירה בים בכל מזג אוויר

מהירותו הגבוהה ומבנה הישיבה העליונה, המאפשר עלייה במקרה התהפכות מקנים לו יכולות חתירה בתנאי מזג אויר מגוונים בים, באגמים ואף בנהרות. יכולות אלה הביאו לתפוצה נרחבת של כלי השיט ברחבי העולם: אוסטרליה, דרא"פ, ניו זילנד, ארה"ב, קנדה, אירופה ולאחרונה בישראל.

נוסף על כך נערכות בעולם תחרויות יוקרה נושאות פרסים כספיים דוגמת מולוקאי (הוואי 60 ק"מ), דובאי שמאל, שמאל דרומי (דרא"פ – 250 ק"מ) ואחרות, בהן נוטלים חלק מאות מתחרים מרחבי העולם. תחרויות קיאקים ימיים אף מתקיימות בארץ, אך תדירותן, טווחן ומהירותן הממוצעת מעידות על היות הענף בחיתוליו ואין ספק כי שילוב קיאק מהסוג הנ"ל בתחרויות אלו ישנה לאין ערוך את פניהן. חותרי קיאקים אולימפים כמו גם חותרי קיאקים ימיים מגלים עניין רב בעולה החדש מדרא"פ.

חותרים מתחילים ומתקדמים כאחד מוזמנים להתנסות באתגר ובתחושת המים המדהימה של קיאק הסרפסקי יחד עם צוות סרף סקי ישראל במכמורת.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *