משוטי Wing Blade

משוטי הווניג הם בעלי תכונות ייחודיות המקנות להם יתרונות רבים אשר הפכו אותם לבחירה העיקרית של מתחרי הקיאקים, עקב כך הפכו לפופולריים בקרב החותרים החובבים. משוטי הווינג מאפשרים לחותר למרכז את כף המשוט בקלות רבה יותר ולמשוך יותר מים בכל חתירה. חשובה מכך היא העובדה שהתנועה הטבעית של המשוט דרך המים מאלצת את החותר להשתמש בטווח רחב של שרירי גוף ולא רק בזרועות, כמו חותרים מקצועיים. התכונות הייחודיות של המשוט בשילוב עם טכניקה נכונה משפרים את מהירות הקיאק ברמה שנעה בין 7%-10% לעומת אותו מאמץ שישקיע החותר עם משוט רגיל.

כמו שהשם מרמז (WING – כנף) חתך הרוחב של המשוט מעוצב כמו כנף של מטוס. במונחים של תעופה, כאשר הכנף נעה קדימה, האוויר שנע מעל הכנף נע מהר יותר מהאוויר שנע מתחת לכנף. ככל שמהירות האוויר עולה הלחץ יורד. כלומר שככל שהכנף נעה מהר יותר, הלחץ מעל הכנף קטן ביחס ללחץ שמתחת לכנף ונוצרת התרוממות. בדרך כלל החלוקה היא 70% כח למשיכה מעל הכנף ו- 30% לכח הדחיפה מתחת לכנף. כמו בקונספט הכנף כך במשוט הווינג, כאשר הוא מתרחק מהקיאק, המים אשר עוברים מעליו נעים מהר יותר מהמים נעים מתחתיו, ע"י כך נוצרים הפרשי לחצים אשר דוחפים את הקיאק לנוע קדימה במים.
סוג המשוט אשר תבחר תלוי בסגנון החתירה שלך. אם אתה אוהב לחתור במהירות גבוהה ביעילות מירבית אז משוט הווינג הוא הבחירה הטובה ביותר בשבילך.

משוטי WING לחתירה בקיאק

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *